Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Каталог статей

Головна » Статті » Мої статті

Весняна ловля щук.

Секрет перший.

  Щука навесні (до нересту) досить пасивна. Вона не переслідує приманку з великих відстаней, як це буває влітку. Весняна щука уникає великих, а в прозорій воді - і яскраво забарвлених приманок, так що в цей час зазвичай використовують для її лову мікроджігові приманки (до 5 см завдовжки); обертові блешні до № 3; вузькі коливалки до 7см та воблери таких же розмірів. З забарвлень - краще природних тонів, під колір малька, найбільш популярного в конкретному водоймі (але навесні, перед нерестом щука прекрасно кидається і на силікон кольору "машинне масло").Секрет другий.

  Щука ранньою весною рідко тримається на поверхні. Вона може знаходитися на мілині глибиною якихось 30см, але при цьому біля дна. Також не помічалося за щукою бажання хапати приманки, що йдуть по поверхні або відразу під нею. Лише ближче до травня вже трапляються атаки щукою попперів та воблерів нульових серій. Однак це суто мій досвід, так як деякі мої колеги стверджують зворотне, мовляв щука і в квітні атакує поверхневі приманки - не бачив, не скажу ...

Секрет третій.

  Щука на початку весни, до нересту часто стоїть біля самого берега і в прибережних корчах, очеретах. Так що якщо побачили на мілині або у самого берега повалене в воду дерево або просто впала гілка - не проходьте мимо: обов'язково проведіть повз вертушку або воблерок із зануренням до метра. Дуже часто хватки відбуваються біля самих ніг, коли буквально на очах щука (часом пристойних розмірів), вилітає з коряжника і атакує блешню навздогін. Фрикціон в таких ситуаціях повинен бути заздалегідь ослаблений - покльовка великої щуки на малій дистанції  з затягнутим фрикціоном ні до чого хорошого не призведе.

Секрет четвертий.

  Як ні в який інший час року, навесні щука привередлива до швидкості проводки. Навесні при ловлі щуки в Україні потрібно якомога повільніше вести приманку, якщо і робити сходинку або підігрування, то по можливості плавніше. Саме тому, одні з найбільш уловистих весняних приманок - обертові блешні. Так, вони програють в темпі лову силіконовим приманкам на джиг-головках, але навесні при лові щуки повністю виправдана приказка: "тихіше їдеш - далі будеш".

Секрет п'ятий.

  Навесні щука дуже чутлива до зміни погоди. буває, навіть в "некльовий" деньок під час зміни погоди, щука клює як ненормальна, правда, триває цей період недовго. І ще - чим більше дружня весна, тим активніше ловиться щука, але тим менше період активного клювання щуки до нересту в Україну. (джерело rubaku.com)

Категорія: Мої статті | Додав: Фішер (15.04.2014)
Переглядів: 274 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]